imep
Türkiye'de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı

  İş Fikri Yarışması Finalistleri Belli Oldu  

İş Fikri Yarışması Finalistleri Belli Oldu

İş Fikri Yarışması’na 12 ildeki 36 İMEP pilot kurumundan 26 okul, 102 takım kurarak yarışmaya başvurmuş, daha önce okullara gönderilen İş Fikri Yarışması Uygulama Çerçevesi’nde yer alan değerlendirme kriterlerine göre bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Bu kapsamda yapılan puanlamalar neticesinde en yüksek puan alan aşağıdaki 12 takım 27-29 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final etabına katılmaya hak kazanmıştır. 

İş Fikri Yarışması’na başvurup ilk 12 takım arasına giremediklerinden final etabına katılamayan takımlarımız girişimcilik, finansal okuryazarlık ve iş fikri sunumu konularında düzenlenecek 4,5 saatlik çevrim içi eğitim programına katılmaya hak kazanmıştır. Çevrim içi eğitim programıyla ilgili olarak detaylı bilgi için lütfen sayfanın sonunu ziyaret ediniz.

İş Fikri Yarışması Finalist Takımlar

No

İl

MEM - MTAL 

Takım İsmi

1

Adana

Yüreğir Mesleki Eğitim Merkezi

Yüreğir Aslanları

2

Adana

Çukurova Mesleki Eğitim Merkezi

Engel Kesiciler

3

Bursa

İnegöl Mesleki Eğitim Merkezi

Mobilyam Güvende Ekibi

4

Bursa

İnegöl Mesleki Eğitim Merkezi

BAŞARI YOLCULARI

5

Bursa

İnegöl Mesleki Eğitim Merkezi

GÜNEŞ BİZİM ATÖLYE BİZİM

6

Bursa

Ş. Jan. Kom. Er Bahri Avcı MEM

Solar Enerji Takımı

7

Gaziantep

Gaziantep Yardım Vakfı MEM

11 Modelistlik

8

Hatay

İskenderun Mesleki Eğitim Merkezi

Palmiye

9

İstanbul

Esenyurt Mesleki Eğitim Merkezi

ESMEM-1

10

Kayseri

Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi

SÜZGEÇ

11

Mersin

Akdeniz Mesleki Eğitim Merkezi

Arıza Kurtları

12

Mersin

Akdeniz Mesleki Eğitim Merkezi

Hastalıkta Zorluğa Yer Yok

**********************************************************************************

Çevrim İçi Eğitim Programı

İş Fikri Yarışması’na başvurup ilk 12 takım arasına giremediklerinden final etabına katılamayan takımlarımız girişimcilik, finansal okuryazarlık ve iş fikri sunumu konularında düzenlenecek 4,5 saatlik çevrim içi eğitim programına katılmaya hak kazanmıştır:

Aşağıdaki tarih ve zamanlarda planlanan eğitimlere giriş için takım üyelerinin iş fikri yarışması başvurularında belirttikleri cep telefonlarına kayıt formu gönderilecektir. Kayıt olan öğrencilere ve öğretmenlere eğitim öncesinde toplantı bağlantısı iletilecektir. Böylece öğretmen ve öğrencilerimiz, çevrim içi eğitimlerde kendi iş fikirlerine yönelik örneklerle ve eğiticilere sorularını anında ileterek eğitime aktif katılım sağlayabileceklerdir.

Aşağıdaki programa göre gerçekleştirilecek olan çevrim içi eğitimlere katılamayan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ise eğitimleri istedikleri zaman video kaydından izleyebileceklerdir. Eğitimlerin video bağlantıları öğrencilerimizin cep telefonlarına iletilecektir.

Eğitim Tarihleri

Konu

Tarih

Zaman

Finansal Okuryazarlık 

06.02.2024

14:00 - 15:30

Girişimcilik 101

13.02.2024

14:00 - 15:30

İş Fikri Sunumu  

20.02.2024

14:00 - 15:30