İMEP 6. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Düzenlendi

Avrupa Birliği FRIT fonu ile desteklenen “Türkiye’de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı” (İMEP), 6.Yönlendirme Komitesi Toplantısı 28 Eylül 2023 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmaları Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Ali Karagöz, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Sekreter Vekili adına Fuat ELVAN, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İnsani ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkan Yardımcısı Thomas FJENBDO ve Expertise France İstikrar ve Dayanıklılık Bölüm Başkanı Virginie ROIRON tarafından gerçekleştirildi.

Expertise France Ekip Lideri Dr. Fatma ÖZDEMİR ULUÇ ve EDUSER Program Koordinatörü Aişe AKPINAR programa yönelik ilerlemeleri katılımcılar ile paylaştılar. İMEP’ten edinilen derslerin değerlendirildiği oturumda, önümüzdeki sene hayata geçirilmeye başlanacak 2. Faz çalışmalarına ilişkin bilgi verdiler. İlgili paydaş kurum ve kuruluşların temsilcileri ile etkileşimli geçen soru-cevap bölümü ile toplantı sona erdi.