İMEP 4. Yönlendirme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi

Avrupa Birliği FRIT fonu ile desteklenen Türkiye’de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı (İMEP), 4.Yönlendirme Komitesi Toplantısı 24 Haziran 2022 tarihinde yüz yüze gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmaları Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu FRIT Bölüm Başkanı Sayın Libor CHLAD, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü adına Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Korkut KOÇAK, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) adına proje Uzmanı Sayın Fuat ELVAN ve Expertise France adına İstikrar ve Dayanıklılık Bölüm Başkanı Sayın Laurent Marion tarafından gerçekleştirildi. Expertise France Ekip Lideri Dr. Fatma ÖZDEMİR ULUÇ ve EDUSER Program Koordinatörü Aişe AKPINAR programa yönelik ilerlemeleri ve geleceğe yönelik planlamaları konu alan ortak bir sunum yaptı. İMEP İletişim Sorumlusu İpek Aydın tarafından Programın İletişim Stratejisi sunumunu gerçekleştirildi.

Toplantıda, Programın etkin bir şekilde hayata geçirilebilmesi için İMEP’in hedefleri ile uyumlu çalışmalar gerçekleştiren kurumların temsilcileri ile deneyim paylaşımı yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu. Soru cevap bölümünden sonra genel değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.