İMEP İş Fikri Yarışması Finalistleri Belli Oldu

İş Fikri Yarışması Finalistleri Belli Oldu

İş Fikri Yarışması’na 12 ildeki 36 İMEP pilot kurumundan 26 okul, 102 takım kurarak yarışmaya başvurmuş, daha önce okullara gönderilen İş Fikri Yarışması Uygulama Çerçevesi’nde yer alan değerlendirme kriterlerine göre bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Bu kapsamda yapılan puanlamalar neticesinde en yüksek puan alan aşağıdaki 12 takım 27-29 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final etabına katılmaya hak kazanmıştır.

İş Fikri Yarışması’na başvurup ilk 12 takım arasına giremediklerinden final etabına katılamayan takımlarımız girişimcilik, finansal okuryazarlık ve iş fikri sunumu konularında düzenlenecek 4,5 saatlik çevrim içi eğitim programına katılmaya hak kazanmıştır. Çevrim içi eğitim programıyla ilgili olarak detaylı bilgi için lütfen sayfanın sonunu ziyaret ediniz.

İş Fikri Yarışması Finalist Takımlar

No

İl

1

Adana

2

Adana

3

Bursa

4

Bursa

5

Bursa

6

Bursa

7

Gaziantep

8

Hatay

9

İstanbul

10

Kayseri

11

Mersin

12

Mersin

Çevrim İçi Eğitim Programı

İş Fikri Yarışması’na başvurup ilk 12 takım arasına giremediklerinden final etabına katılamayan takımlarımız girişimcilik, finansal okuryazarlık ve iş fikri sunumu konularında düzenlenecek 4,5 saatlik çevrim içi eğitim programına katılmaya hak kazanmıştır:

Aşağıdaki tarih ve zamanlarda planlanan eğitimlere giriş için takım üyelerinin iş fikri yarışması başvurularında belirttikleri cep telefonlarına kayıt formu gönderilecektir. Kayıt olan öğrencilere eğitim öncesinde toplantı bağlantısı iletilecektir. Böylece öğretmen ve öğrencilerimiz, çevrim içi eğitimlerde kendi iş fikirlerine yönelik örneklerle ve eğiticilere sorularını anında ileterek eğitime aktif katılım sağlayabileceklerdir.

Aşağıdaki programa göre gerçekleştirilecek olan çevrim içi eğitimlere katılamayan öğrencilerimiz ise eğitimleri istedikleri zaman video kaydından izleyebileceklerdir. Eğitimlerin video bağlantıları öğrencilerimizin cep telefonlarına iletilecektir.

Eğitim Tarihleri

Konu

Tarih

Girişimcilik 101

06.02.2024

Finansal Okuryazarlık

13.02.2024

İş Fikri Sunumu

20.02.2024